Een groep inheemse vrouwen wordt getraind om koraalriffen te beschermen. De zogenaamde Sea Women of Melanesia gebruikt de kennis van de inheemse bevolking om de lokale koraalriffen beter te beschermen.
The Sea Women of Melanesia is een team van inheemse vrouwen die gepassioneerd zijn door conservatie van de lokale koraalriffen. Momenteel worden ze opgeleid de NGO Coral Sea Foundation. De hoop is dat de vrouwen wetenschappelijke kennis combineren met lokale, om zo eigen beschermde gebieden op te zetten en de kennis verder te verspreiden.
Het initiatief komt er nadat een inheemse vrouw geïnteresseerd geraakte in het werk van Coral Sea Foundation oprichter dr. Andy Lewis. Ze wou zélf aan de slag gaan, en vroeg om steun om het project op te zetten.
Momenteel werkt de groep aan het opleiden van nog meer lokale vrouwen. Zo zijn er lessen in zeebiologie, snorkelen en onderwaterfotografie. De leerlingen helpen om de lokale impact van de klimaatopwarming in kaart te brengen.