Reef Kinetics lanceert de tweede versie van de begeerde Reefbot. Dat is een automatisch systeem om aquariumwater te testen. De nieuwe versie zou efficiënter, sneller en stiller zijn dan de vorige.
De Reefbot werd voor het eerst gespot in 2016, en al snel kwam er meer informatie vrij. Reef Kinetics slaagde er in om een apparaat te maken dat alkaliniteit, calcium, magnesium, nitraat, nitriet, fosfaat, koper, jood, pH en ammoniak meet. De pro-versie kan tot wel 21 testen automatisch uitvoeren, wat het perfect maakte voor fanatieke hobbyisten met meerdere aquaria of winkels.
Een nieuwe versie moet dit verhaal nog versterken. Reef Kinetics herwerkt de Reefbot tot een stillere en meer precieze versie. Door de naald te verbeteren kan deze dieper in de reagentiapotjes reiken, waardoor er minder vaak de nood is om vroegtijdig bij te vullen.
Een nieuwe actuator – een apparaatje dat iets in beweging zet, denk aan het slot van een autodeur – zorgt voor snellere resultaten. Deze zou ook steviger en betrouwbaarder zijn. De Reefbot V2 is ook preciezer, met 0.001 ml resolutie. Het geheel kreeg een nieuw jasje, en een reset knop die er nog niet was. Ook belangrijk: het apparaat is stiller dan de eerste versie. De robot wordt via een mobiele en webapplicatie bediend. Daar krijgt men alle resultaten te zien, en wordt men verwittigd wanneer de watertesten voltooid zijn.
De Reefbot V2 kost 899 USD (738 EUR) en is nu beschikbaar. Momenteel zendt Reef Kinetics het apparaat nog niet direct naar klanten in België of Nederland. Er zijn wel diverse lokale speciaalzaken waar de Reefbot te koop is.