Metal Halide is stilletje aan naar de achtergrond aan het verdwijnen. En hoewel T5 en hybride armaturen het ook nog goed doen, lijkt de markt toch vooral LED-technologie te omarmen. Eén Japans bedrijf lijkt het alvast niet te schelen. Damsel Lighting brengt immers de QuarionZ uit, een armatuur voor die ouwe getrouwe Metal Halide lampen.

De QuarionZ ziet er in ieder geval modern uit, iets wat niet vanzelfsprekend is voor technologie van de jaren 60. De Japanners voorzien de verlichtingsmodule van een gestileerde kap, gecentreerde verluchtingsgaten, en beschermende verf. Het metalen omhulsel zou de welbekende hitte van MH-lampen bedwingen.
Onder die futuristische looks zit echter niet veel. Een ballast en lampen moet u zelf nog aanschaffen. Hoeveel lampen er in het armatuur kunnen, is ook niet duidelijk. Een promotiefilmpje lijkt alvast twee lampen te tonen, maar dit wordt nergens bevestigd.
We zijn alvast benieuwd of de armatuur nieuw leven kan blazen in de Metal Halide techniek. Die staat in ieder geval bekend als uitmuntend voor koraalgroei. De prijs van een QuarionZ ligt vast op 329 – 389 USD (302 – 357 EUR), afhankelijk van de gekozen kleur.