Amerikaanse en Australische wetenschappers beschrijven een nieuw soort zeedraak. Phyllopteryx dewysea n. sp. onderscheidt zich door zijn bloedrode kleur. Het dier werd voor het eerst in 2007 gevangen, maar het wordt nu pas duidelijk dat het om een volledige nieuwe soort gaat.

Het dier werd door een trawler in 2007 gevangen. Wetenschappers dachten eerst dat het een gewone zeedraak (Phycodurus eques) was. DNA-analyse zorgt nu echter voor uitsluitsel: de zeedraak is een volledig nieuwe soort.
Het uiterlijk van Phyllopteryx dewysea n. sp. is uniek. Naast de uniforme rode kleur, zijn er ook lichte roze, verticale strepen te zien die over de helft van het lijf lopen. Met achttien rugwervels onderscheiden ze zich van hun familieleden, die er meestal maar zeventien hebben.
Volgens de analyse verschilt het dier zo’n zeven tot dertien percent van andere zeedraken. Opvallend is dat het dier verder van de kust voortkomt dan andere zeedraken. Zo werd het specimen op 51 meter diepte gevonden. Soortgenoten blijken zelfs tot op 72 meter diepte voort te komen.
De vondst toont aan dat de oceanen nog vol verrassingen zitten.