Bij elk goed nieuws hoort er ook slecht nieuws, en dat is nu niet anders. Het goede nieuws is dat Red Sea de Max-serie verder zet. Het slechte nieuws is dat dit later dan gepland gebeurt. De nieuwe aquaria komen waarschijnlijk pas in het begin van 2015 op de markt.
Red Sea stelde de nieuwe E-serie op InterZoo 2014 voor. De nieuwe aquaria zijn beschikbaar in drie nieuwe maten: 130, 200 en 300 liter. Deze tussenmaatjes kosten evenwel zo’n 15% meer als de C-serie van Red Sea. Dit komt door de toevoeging van heel wat nieuwe technologie.
De E-serie wordt dan ook geleverd met een ingebouwde en flexibele ledverlichting met bijhorende controller, iets waar menig Red Sea klant al jaren om smeekte. Het aquarium bestaat bovendien uit ultra-helder glas. Het open ontwerp van de bakken moet de klassieke oververhittingsproblemen tegen gaan.
Maar het meest interessante aan de E-serie is misschien wel de mogelijkheid om de bak uit te breiden. Zo kan men bijvoorbeeld een optionele sump laten inbouwen, iets wat men tot nu toe nog zelf moet doen.
Red Sea besluit ook om de afgeronde hoeken achterwege te laten, een overwinning voor iedere algenschrobber in de wereld.